Dosažení sportovního cíle

AKTUÁLNÍ NABÍDKA TÉMAT A WORKSHOPŮ PRO TRENÉRY A SPORTOVCE

Implementace mentálního tréninku do fyzické přípravy sportovců

Lze rozvíjet užitečné mentální nastavení přímo v tréninku? Jak přesně? A jaké vlastně jE to užitečné mentální nastavení? Systém implementace MT do fyzické přípravy se zakládá na měření aktuální mentální strategie sportovce i jeho trenéra. Následuje definování optimální strategie, analýza rozdílů mezi aktuálním a optimálním stavem a hledání cest rozvoje optimálního stavu během fyzického tréninku. Koncept je určen pro tandem sportovec-trenér, popř. trenér-tým.

Inner game ve sportu (vnitřní dialog)

Revoluční přístup v trénování použitelný na jednotlivce i týmy. Vymyslel a úspěšně aplikoval jeden ze zakladatelů světového koučinku Timothy Gallwey (USA) původně tenisový trenér. IG je forma komunikace mezi trenérem a svěřencem, která využívá a pracuje s uvědoměním, pozorností a důvěrou obou stran. Řídí se na základě zkušeností a popisu prožitků. Revoluční je v tom, že se jedná o nehodnotící a nekritický proces, pouze popisuje a navazuje na získané zkušenosti a pocity. IG tím přirozenou a efektivní formou odbourává vnitřní bloky a dává tak možnost naplno využít jedinečný a přirozený potenciál jednotlivce popřípadě týmu.

Dozvíte se a vyzkoušíte si v praxi mimo jiné: Jak funguje naše mysl? Co je to Vnitřní dialog a jak ovlivňuje sportovní výkon? Jak jej můžeme využít?

Kdy a kde:  7.10.2017 , 10 -18h, Vyšší odborná škola ČUS, Zátopkova 100/2
Praha 6, 160 17

cena: 2.200,- Kč /1.osoba, platba na místě v hotovosti /

přihlášky a informace: daniela.popelkova@vos-cus.cz, 728 553 628

Aplikovaný mentální trénink

 Každý trenér je zároveň sportovním psychologem, ať chce, nebo ne. Vliv trenéra na psychický stav jeho svěřenců je obrovský a dopad této psychické kondice na výsledný výkon nezpochybnitelný. Lze s touto složkou pracovat přímo v tréninku? Existují snadno aplikovatelné principy, jak efektivně pomoci svým svěřencům s mentální taktikou a psychikou? ANO! Workshop bude věnován seznámení se základními principy fungování lidské mysli, které následně uvedeme do praxe a naučíme se je používat. Alespoň 2/3 dne budou věnovány praktickým cvičením.

 

Efektivní komunikace trenér vs. svěřenec

Na koho opatrně a jemně a na koho zařvat? Kdy pochválit a kdy a jak podávat kritiku? Jakou formu stylu vedení komunikace zvolit? Stává se ti, že se netrefíš a efekt je katastrofa? Podle čeho poznat, jak na koho? Přesně to se budeme celý den učit. Natrénujeme, jak číst lidi okolo sebe a přizpůsobovat komunikaci tomu, jakého výsledku chceme dosáhnout. Techniky jsou použitelné v jakékoli komunikaci, čili nejen se sportovci, ale také s rodiči, dalšími trenéry, atd.

 

Individuální mentální koučink sportovců

  • Předstartovní stavy a nervozita
  • Motivace, sebedůvěra, emoce
  • Koncentrace během závodu
  • Snižování chybovosti
  • Vyladění mentální taktiky a další…

Mezi 4 očima se pustíme po stopách toho, co tě brzdí v rozletu. Vyslídíme příčinu a zaútočíme na ni těmi nejefektivnějšími nástroji. Změnu pocítíš pravděpodobně už po prvním sezení, přesto ti doporučím přijít alespoň 3x, aby efekt byl skutečně hluboký a dlouhodobý.

 

Skupinový mentální koučink sportovců

Stejná témata jako v individuálním koučinku lze pojmout také jako skupinové workshopy. Výhodou skupinovek oproti individuálu je:

  • Naučíš se provádět „koučovací“ techniky a pochopíš jejich princip
  • Ve skupině se vzájemně inspirujete a pomáháte si
  • Jste-li tým, dochází zároveň k prohloubení spolupráce, komunikace a vztahů vůbec
  • Cenová efektivita – skupinovka vychází na osobu a hodinu podstatně levněji

Každá mince má dvě strany. Nevýhodou skupinovek je o něco pomalejší postup a větší náročnost na soustředění a aktivitu. Pro někoho může být také brzdou mluvení o sobě ve

skupině. Doporučuji se tohoto neobávat – odměna za odvahu bývá velká a ostatní vás většinou nesežerou.

Ideální je kombinovat systematické skupinové workshopy s občasným individuálním koučinkem.

Organizační informace

Název kurzu: vyberte si z nabídky viz výše
Kdy: bude vždy včas upřesněno
Čas: 10 – 17h
Max. 25 osob, 2.900,- Kč/os. (4.900 Kč/2 osoby přihlášené zároveň)

Platební podmínky :

a) 50% záloha převodem na ú.č. 4520111028/500, VS: název a datum kurzu

doplatek v hotovosti na místě

b) 100% záloha převodem

Semináře jsou otevřené všem zájemcům bez rozdílu sportů, zkušeností či věku. Obsah a forma semináře jsou koncipované tak, aby se každý z účastníků mohl věnovat přesně tomu, co sám potřebuje řešit. Nečekejte tuny teoretických informací a návodů “jak na to”. Spíše si rozeberete každý svoji situace nebo více situací, pochopíte je z větší hloubky a na vlastní kůži si vyzkoušíte metody, jak změnit své myšlenkové vzorce, své chování nebo prožívání. Tím se zároveň naučíte techniky použít na druhých a budete je moci využít pro své svěřence.

Pro přihlášení stačí napsat e-mail na david@huf.cz a uvést název a termín semináře, o který máte zájem. Můžete také využít kontaktní formulář zde na webu. Vaše rezervace bude platná po zaplacení zálohy 50% z ceny semináře.
Potřebujete-li doplňující informace k obsahu semináře, pište tamtéž nebo volejte…

 

POZNEJ SÍLU MENTÁLNÍHO KOUČINKU

Mentální kouč posiluje svěřencův potenciál a tím jej chrání před psychickou nestabilitou, vyvolanou tlakem na sportovní výkon, umožňuje udržení mentálního zdraví sportovce a největší možné využití jeho talentu.